Projekt Mazovia EDIH

Europejski Hub Innowacji Cyfrowych na Mazowszu

Mazovia EDIH

Projekt Mazovia EDIH ma za zadanie wspierać wdrażanie i maksymalne wykorzystanie potencjału cyfrowego oraz interoperacyjności województwa mazowieckiego. Aby osiągnąć ten cel, kluczowe technologie wspomagające (KET) takie jak: zaawansowane technologie wytwarzania, mikro/nanoelektronika, komponenty i systemy elektroniczne oraz fotonika, łączone są z zaawansowanymi technologiami cyfrowymi (ADT), na przykład sztuczną inteligencją, obliczeniami wysokiej wydajności i bezpieczeństwem cybernetycznym. Poprzez te połączenia Mazovia EDIH przyczynia się do przyspieszenia cyfrowej i ekologicznej transformacji sektora przemysłowego na poziomie regionalnym i krajowym.

Efektem projektu ma być świadczenie usług na rzecz MŚP przez wszystkich konsorcjantów w kategoriach testowania rozwiązań konsorcjantów przez przedsiębiorców przed inwestycją, rozwój umiejętności w ww. obszarach technologicznych, świadczenie usług w zakresie budowania społeczności, a finalnie – szeroko pojętego wsparcia biznesu w rozwoju technologiczno-przemysłowym.

Nasze specjalizacje: 

  • sztuczna inteligencja i wspomaganie decyzji, 
  • cyberbezpieczeństwo, 
  • obliczenia wysokiej wydajności, 
  • mikro-, nano- i optoelektronika, 
  • fotonika,
  • robotyka.

Celem świadczonych usług  jest pomoc przedsiębiorstwom w ich cyfrowej transformacji i tym samym wspieranie transformacji cyfrowej polskiej gospodarki. Do zakresu oferowanych usług należą: tworzenie planów transformacji cyfrowej, dostęp do specjalistycznej wiedzy, testowanie rozwiązań i eksperymentowanie z najnowszymi technologiami. Platforma łączy podmioty zainteresowane cyfrową transformacją z dostawcami innowacyjnych rozwiązań.

Projekt Mazovia EDIH jest finansowany przez Unię Europejską, a korzystanie z usług jest bezpłatne i traktowane jest jako pomoc publiczna. Podmioty zarówno z Mazowsza, jak i z całej Polski mogą skorzystać z nieodpłatnych usług eksperckich. 

Więcej informacji na temat projektu i świadczonych usług znajduje się na stronie: https://mazovia-edih.pl/

Projekt Mazovia EDIH jest współfinansowany przez Komisję Europejską w ramach programu Cyfrowa Europa realizowanego w latach 2021-2027 (nr Umowy grantowej z KE: 101083509 — Mazovia EDIH — DIGITAL-2021-EDIH-01) oraz współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach programu operacyjnego Fundusze Europejskie na rzecz Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027, działanie FENG.02.22 Współfinansowanie działań EDIH w ramach 2 Priorytetu Środowisko sprzyjające innowacjom (nr Umowy o dofinansowanie z PARP: FENG.02.22-IP.02-0002/23-00).

#FunduszeUE    #FunduszeEuropejskie.

Czas realizacji projektu: 01/01/2023 – 31/12/2025.

Wartość projektu: 12 106 208,68 zł.

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 12 106 208,58 zł.

Skład konsorcjum:

  1. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Przemysłowy Instytut Automatyki i Pomiarów PIAP (Lider projektu);
  2. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Mikroelektroniki i Fotoniki,
  3. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Tele- i Radiotechniczny,
  4. Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Technologii Eksploatacji,
  5. Politechnika Warszawska,
  6. Uniwersytet Warszawski;
  7. IDEAS NCBR Sp. z o. o.,
  8. Agencja Rozwoju Przemysłu SA,
  9. Akcelerator Fundingbox Sp. z o. o.,
  10. Polska Izba Gospodarcza Zaawansowanych Technologii.